МЕФ
05. Фебруар 2016 / 20:02    1492 Views

Три паметне апликације за студенте

1. iStudiez Pro je проглашена за најбољу студентску апликацију. Иновативни планер обавеза и рокова омогућава јасну прегледност унетих задатака на дневном и месечном нивоу. Коришћење овог организатора омогућава најбољи распоред времена у складу са расположивом дневном сатницом и датумима рокова током месеца. Поред примарне организационе функције, апликација омогућава алармне нотификације које упозоравају на термине семинара, колоквијума и испита, израчунава просек оцена и тиме стимулише прогрес у постизању резултата. Такође, iStudiez Pro приликом конектовања са другим уређајима врши пренос података (sync) на све уређаје где је апликација инсталирана, тако да су подаци безбедни. На интернет презентацији www.istudentpro.com детаљно је објашњен принцип употребе.

Три паметне апликације МЕФ
  2. Studious апликација пружа могућност уношења распореда предавања, вежби, колоквијума и испита у циљу звона на телефонском уређају за време трајања тих активности. Такође, апликација онемогућава звучно пристизање било које врсте нотификација са друштвених мрежа, текстуалних порука или активирање аларма.

3. Mint апликација омогућава контролисање финансијске потрошње студента. Студентски буџет захтева економичну расподелу новца па се према томе трошкови организују у категорије. Увид у месечне издатке је дефинитивно добар начин контролисања потрошње.

Сања Ђурђевић