ISWiB – International student week in Belgrade / Пријава

13. Фебруар 2020 / 13:33    1591 Views

Студентски парламент МЕФ факултета вас обавештава да је Организација ’’Светски омладински талас’’ отворила је пријаве за учешће на 14. Међународној студентској недељи у Београду 2020 (ISWiB – International Student Week in Belgrade), фестивалу едукативног и забавног карактера који ће се одржати од 13. до 21. јула 2020. године под називом ’’Keep going, keep growing’’.

MEF fakultet - ISWiB – International student week in Belgrade

Сваке године, „ISWiB“ фестивал окупља око 250 студената из више од 50 земаља света и представља највећи студентски фестивал тог типа у југоисточној Европи. Поделите своје идеје и ставове са колегама из Немачке, Шпаније, Мексика, Естоније, Русије, Гане, али и региона у окружењу без предрасуда, дискриминације, ксенофобије и говора мржње. Ступите у контакт са изванредним стручњацима из различитих области и искористите стечено искуство за лично унапређење или покретање нечег иновативног!

Посебно охрабрују младе са хендикепом, као и припаднике других осетљивих група, да се пријаве и учествују јер ће и ове године фестивал бити прилагођен њима у циљу промовисања важности повезивања свих младих из Србије са вршњацима из земље и целог света, као и укључивања у све активности фестивала кроз инклузивне групе.

Ове године организоваће се 10 различитих радионица на којима ће учесници имати прилику да учествују:

• All eyes on us – Под сјајем рефлектора –мјузикл
  • Don't stop me now – Без препреке – плес
  • I see YOU – Видим ТЕБЕ – фотографија
  • Feel the silence– Осети тишину – психоарт
  • Ikigai - јога
  • From scratch – Крени! – стартап
  • Am I helping? – Доприносим ли? – екологија
  • You're gonna hear me roar – Једном је сада – развој каријере
  •  I am_______. – Ја сам ________. – психодрама
  •  Game over. Start new game? – Започни нову игру? – гејминг

Све што је потребно да урадиш је да попуниш апликациони формулар који можеш пронаћи на сајту: http://www.iswib.org или на Фејсбук страници: https://www.facebook.com/iswib.

Процес пријаве садржи два корака:

• 1. корак: попуњавање формулара
  • 2. корак: Skype интервју на енглеском језику који ће бити одржан током фебруара и марта.

Услови за учествовање:

• Учесник/ца треба да буде студент или дипломац који је недавно дипломирао.
  • Учесник/ца мора да има између 18 и 30 година.
  • Учесник/ца мора да испуни оба корака процеса пријаве (попуњавање онлине формулара + Skype интервју).

Трошкови учешћа:

Домаћи студенти који студирају на неком од универзитета у Србији плаћају трошкове учешћа у износу од 20€. У цену партиципације укључени су сертификат, мајица и сав потребан материјал за радионице. За студенте из иностранства трошкови учешћа износе 150€. Студенти из Србије могу тражити и организовање смештаја, али у том случају плаћају пуну цену учешћа као и студенти из иностранства. Трошкови пута, визе и џепарац нису покривени од стране организатора. Пријаве су отворене до 29. фебруара 2020. године у 23:59h. Постани и ти део интернационалне ISWiB породице!