Комеморативна седница

23. Јануар 2020 / 15:58    2436 Views

Поводом изненадног одласка професора Бранислава Јакића који је преминуо 19. 1. 2020. године, на нашем факултету одржана је комеморативна седница.

MEF Fakultet - Branislav Jakic

Проф. др Бранислав Јакић

„Као професионалац оставио је дубок и неизбрисив траг великог научника, професора и педагога, кога смо изузетно ценили и ми и студенти којима је предавао. Дубоко смо га уважавали и као великог стручњака, али смо га волели и ценили као изузетно харизматичну личност са посебном енергијом верујућег човека, поштеног и искреног пријатеља који је био кадар свакога саслушати и у свакој прилици помоћи свим људима”, рекао је између осталог декан МЕФ-а проф. др Томислав Брзаковић на комеморативној седници.

Branislav Jakic

У препуном амфитеатру Факултета сви запослени, пријатељи и део родбине опростили су се дирљивим речима и успоменама од изузетног и великог човека проф. Бранислава Јакића.

Бранислав Јакић био је професор на МЕФ-у, а функцију декана обављао је у пероду 2014-2016.

На Новом гробљу, 24. 1. 2020. од 10 до 11 часова биће организован испраћај професора Јакића за Шавник у Црној Гори где ће бити сахрањен.